
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 0.55 mm |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 8219
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02172
Ext.Price$0.02172
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02172 | $0.02172 |
| 10 | $0.01086 | $0.10860 |
| 50 | $0.00835 | $0.41750 |
| 100 | $0.00747 | $0.74700 |
| 500 | $0.00669 | $3.34500 |
| 1000 | $0.00612 | $6.12000 |
| 3000 | $0.00560 | $16.80000 |
| 5000 | $0.00513 | $25.65000 |
| 10000 | $0.00470 | $47.00000 |
| 30000 | $0.00426 | $127.80000 |
| 50000 | $0.00386 | $193.00000 |
